جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

0

همانطور که حتما می‌دانید یکی از اصلی‌ترین عوامل حفظ سلامت حیوانات خانگی، برقراری یک روتین منظم روزانه است. اما در پاییز و با شروع مدرسه و دانشگاه برنامه خانواده‌ها تغییر می‌کند و در صورت آماده نبودن برای روتین جدید، ممکن است سگ یا گربه شما با چالش‌هایی روبه‌رو شود. با ما در این مقاله همراه باشید تا به شما بگوییم برای تطبیق سگ با روال جدید چه نگاتی را باید مورد نظر قرار دهید.

تطبیق سگ با روتین جدید زندگی

در حالی که دانش‌آموزان و دانشجویان در سراسر کشور مشغول بازگشت به مدرسه و دانشگاه هستند، خانواده‌ها هم در حال تطبیق با روال‌های جدید روزمره هستند. بسیاری از والدین ممکن است نگران این باشند که بچه‌های خود را در یک برنامه زمان خواب جدید قرار دهند، و همچنین باید به روتین روزانه که حیوانات خانگی آنها انجام می‌دهند هم فکر کنند.

یکی از اصلی‌ترین عواملی که موجبات آرامش سگ و گربه شما را فراهم می‌کند، قابل پیشبینی بودن برنامه روزانه است چرا که این امر باعث کاهش استرس حیوانات خانگی است. اما برای اینکه آسیب تغییر روتین روزانه در مهر ماه به پایین‌ترین میزان خود برسد خوب است که این نکات را در نظر داشته باشید:

  1. دوره انتقال روتین سگ را زود شروع کنید

شروع زودهنگام بسیارکلیدی است. چند هفته قبل از شروع برنامه جدید، مربیان متخصص Animal Humane Society توصیه می‌کنند به آرامی مدت زمانی را که حیوان خانگی شما به تنهایی در خانه می گذراند، را افزایش دهید.

مشاهده
همه چیز درباره هاری | از علائم تا اقدامات فوری

سپس شروع به تنظیم زمان پیاده‌روی صبحگاهی، استراحت‌های کوچک و صبحانه کنید تا با برنامه جدید و آینده‌شان مطابقت داشته باشد. در صورت نیاز، از همسایه بخواهید یا یک سگ گردان را استخدام کنید تا سگ شما را برای استراحت ظهر بیرون ببرد.

  1. به سگ خود ورزش فراوان بدهید

قبل از اینکه در صبح خانه را ترک کنید، حتماً ورزش بدنی و غنی سازی ذهنی را برای سگ خود مد نظر قرار دهید. می‌توانید با انجام یک بازی واکشی یا تمرین چیزی که در آموزش قبلی آموخته‌اند، ذهن او را درگیر کنید. هرچقدر بیشتر بتوانید ذهن سگ را با بازی‌ها و پازل‌های مختلف درگیر کنید، احتمال کنار آمدن حیوان با تنهایی به ویژه در روزهای اول تغییر روتین بیشتر خواهد بود.

  1. وقتی خانه نیستید، سگ را مشغول نگه دارید

اکنون که آماده هستید از در بیرون بروید و سگتان با بازی صبحگاهی خود را سرگرم کرده است، وقت آن است که به این فکر کنید که وقتی که شما دور هستید، سگ چه کاری می‌تواند انجام دهد. مثلا می‌توانید تلویزیون یا رادیو را روشن بگذارید تا از صدای بیرون که ممکن است برای توله سگ شما ناراحت کننده باشد جلوگیری کنید.

همانطور که به کار روی تنظیم زمان تنهایی حیوان خانگی خود ادامه می‌دهید، سعی کنید زمان‌های بازگشت به خانه هم برای سگ خود برنامه داشته باشید. مثلا بعد از مدت کوتاهی پس از بازگشت سگ خود را به بیرون ببرید و برای زمان با کیفیت بیشتری در شب برنامه‌ریزی کنید.

  1. سگ خود را نیز به مدرسه برگردانید!

پاییز زمان بسیار خوبی برای بردن سگ به مدرسه است! سگ‌ها عاشق کشف فضاهای جدید و بوهای جدید هستند. خوب است که مثلا زمانی که کودکاتان را به مدرسه میروید برای مدتی نیز سگ را به همراه خود ببرید تا لذت کشف دنیاها و بوهای جدید را به او بدهید. ضمنا مراکز و پانسیون‌هایی در تهران وجود دارد که می‌توانید برای تنها نماندن پشمالو در خانه از آنها کمک بگیرید. پارک‌ها و فضاهایی ویژه‌ای نیز برای ورزش و بازی سگ‌ها وجود دارد که از این فضاها هم می‌توانید استفاده کنید.

مشاهده
شرکت آمازون؛ جایی برای حضور همه حیوانات!

علائمی که می‌گوید سگ شما از تنها ماندن راضی نیست

تغییر رفتار پشمالو وقتی که متوجه شدند شما برای بیرون رفتن آماده می‌شوید: به عنوان مثال، آنها ممکن است شروع به نفس نفس زدن، قدم زدن، ناله کردن یا منتظر ماندن در جلوی در کنند، یا زمانی که شما را در حال برداشتن کلیدها یا پوشیدن کفش‌هایتان می بینند از نزدیک شما را دنبال می‌کنند.

وقتی از خانه بیرون می‌آیید یا برمی‌گردید صدای پارس کردن یا زوزه‌کشی سگ‌تان را می‌شنوید: یا همسایه‌هایتان ممکن است به شما اطلاع دهند که وقتی بیرون هستید می‌توانند صدای ناله‌ها و پارس‌های سگتان را بشنوند.

شروع رفتار مخرب و آسیب‌زای سگ:

سگ شما ممکن است رفتار مخربی نسبت به تخت، مبلمان، خانه یا وسایل شما نشان دهد. آنها ممکن است درها و پنجره‌ها را خراش دهند یا بجوند، انگار که سعی کرده‌اند فرار کنند.

اگر سگ شما وقتی که در خانه نیستید زمان خود را در یک جعبه یا قفس طی می‌کند، ممکن است متوجه شوید که او پنجه‌ها را در میله‌ها فروبرده یا به لثه‌هایش بر اثر ضربه آسیب رسانده باشد.

ممکن است آب دهان سگ جاری شود و خز یا تخت‌شان خیلی خیس شده باشد: تشخیص اینکه آیا سگ احساس بی‌حوصلگی می‌کند یا مشکل اضطراب است، می تواند دشوار باشد، بدون اینکه شاهد واکنش سگ در هنگام رها شدنش باشید.

هنگامی که دامپزشکان و مشاوران رفتاری در حال بررسی موارد رفتارهای مربوط به اضطراب جدایی سگ هستند، اغلب دوربینی را برای دیدن آنچه در حال وقوع است تنظیم می‌کنند تا رفتار حیوان را در تنهایی کاملا رصد کنند و دلیل اصلی مشکل را پیدا کنند.

مشاهده
نقش پت‌ها در استخدام و ماندگاری نیروهای کار!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ذخیره پست
پسندیدن