جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

0

بوبی یک سگ مزرعه پرتغالی است که به عنوان مسن‌ترین سگ زنده تاریخ انتخاب شده است و دیروز جشن تولد 31 سالگی‌اش را در یک مهمانی خاص جشن گرفت.

بوبی؛ مسن‌ترین سگ دنیا

بوبی که از نژاد Rafeiro do Alentejo است و در منطقه لیرا پرتغال زندگی می‌کند دیروز 31 ساله شد.  در جشن تولد بابی 100 نفر شرکت کردند که برخی از آنها از کشورهای خارجی برای شرکت در این جشن آماده بودند.

در این مهمانی گوشت و ماهی محلی برای مهمانان سرو شد و برای بوبی که فقط غذای انسان می‌خورد هم منویی ویژه در نظر گرفته شده بود. همچنین یک گروه رقص پرتغالی در روز تولد بابی برنامه اجرا کردند و بوبی در یکی از رقص‌ها هم شرکت کرد که مورد استقبال فراوان حاضرین قرار گرفت.

مالک بوبی لئونل کاستا، درباره روز تولد 31 سالگی بابی می‌گوید: «ما در روز تولد بوبی میزبان روزنامه‌نگاران بسیاری بودیم و مردم از سراسر جهان برای گرفتن عکس گرفتن با بوبی آمده بودند. آنها از سراسر اروپا، و همچنین ایالات متحده آمریکا و حتی ژاپن آمده بودند.

اعطای نشان گینس به بوبی

بوبی که متولد سال 1992 میلادی (1371 شمسی) است در ماه فوریه امسال (2023) به عنوان مسن‌ترین سگ جهان از طرف مجموعه معتبر گینس ثبت شد و نامش در این کتاب معروف ماندگار شد. این سگ آرام و اجتماعی با وجود سنش هنوز آنقدر سالم است که بتواند با چهار گربه خانواده بازی کند.

مشاهده
راهنمای علمی و ساده انتخاب غذای سگ

به نظر می‌رسد طول عمر این سگ تا این سن  ژنتییکی باشد زیرا لئونسل کاستا می‌گوید که مادر بوبی یعنی گیرا، تا 18 سال زندگی کرد و یکی دیگر از سگ‌های این خانواده یعنی چیکوت نیز، 22 ساله بود. البته اعضای خانواده معتقدند راز طول عمر او سگ وفادار و دوست‌داشتنی واقعیت است که او همیشه در حومه شهر در محیطی آرام و در محاصره طبیعت زندگی کرده و روزهای بی‌استرس بسیاری را گذرانده است.

بوبی عاشق خوردن است و البته بیشتر دوست دارد غذاهای صاحبش را بخورد. همان‌طور که گفتیم بابی در تمام زندگی‌اش غذای انسانی خورده است! با این تفاوت که فقط عنصر چاشنی و ادویه از غذاها حذف می‌شده‌اند.

امیدواریم بوبی دوباره پدر شود!

لئونل صاحب بوبی حتی امیدوار است که سگش دوباره پدر شود :«بوبی در تمام این سال‌ها یک جنگجو بوده است، فقط او می‌داند که چگونه توانسته تا این سن به زندگی‌اش ادامه دهد. البته این کار نباید آسان باشد چون طول عمر یک سگ با نژاد متوسط آنقدرها هم زیاد نیست و فقط اگر بوبی قادر به صحبت کردن بود، می‌توانست دلیل این موفقیت را توضیح دهد. ما بسیار خوشحالیم و از زندگی سپاسگزاریم که پس از 30 سال به ما اجازه داد تا بابی را در زندگی روزمره خود داشته باشیم. دیدن عمر طولانی بوبی که با ثبت رکوردهای جهانی گینس به رسمیت شناخته شد، برای خانواده ما خوشحالی بی‌نظیری است».

این سگ بی‌نظیر در تمام طول حیاتش فقط یک بار در سال 2018 درگیر یک بیماری جدی شد و البته توانست با موفقیت از پس این بیماری‌ها هم بربیاید و به زندگی طولانی‌اش ادامه دهد. در حال حاضر بوبی مشکلات بینایی و راه رفتن دارد که صرفا به طول عمرش مربتط هستند. بوبی شب‌ها خوب می‌خوابد و بعد از غذا خوردن عادت دارد استراحت کند. او همچنین در روزهای سرد به در کنار شومینه استراحت می‌کند و عاشق قدم زدن در زمین های کشاورزی و در میان درختان کاج است.

مشاهده
داستان ریکو؛ سگ قهرمانی که ربوده شد!

رکوردهایی که بوبی جابه‌جا کرد

بوبی در سال 1992 در سازمان دامپزشکی شهرداری لیریا به ثبت رسید این سازمان تاریخ تولد بابی را تایید کرده است. همچنین سن بوبی توسط SIAC، یک پایگاه داده حیوانات خانگی که توسط دولت پرتغال تایید شده و توسط اتحادیه ملی دامپزشکان مدیریت می‌شود، تأیید شده است.

دارنده عنوان قبلی برای مسن‌ترین سگ زنده، اسپایک بود که در 7 دسامبر 2022 در کامدن، اوهایو، رکورد را با 23 سال و 7 روز به دست آورد. همچنین مسن ترین سگ تاریخ قبلاً متعلق به کشور بلوی بود، یک سگ نژاد استرالیایی که 29 سال و 5 ماه عمر کرده بود.

تصاویر این سگ معروف جهانی نشان می‌دهد که او هنوز از زندگی شیرین با صاحبش لئونال کاستا که تنها هفت سال از سگش بزرگتر است، لذت می‌برد. در انتها پیشنهاد میکنیم «داستان شگفت‌‌انگیز سوانسی جک | سگ قهرمانی که جان ۲۷ نفر را نجات داد» را نیز بخوانید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ذخیره پست
پسندیدن