جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

0

ریکو یک سگ گروه نجات بود که در سال ۲۰۱۹ در اثر زلزله‌ شدیدی که در آلبانی رخ داد، گم شده بود. اما او پس از یک سال دوباره با خانواده‌اش ملاقات کرد. این داستان یکی از دلخراش‌ترین و دلنشین‌ترین داستان‌هایی است که از حیوانات خانگی شنیده‌ایم. در ادامه، جزئیات این داستان را برای شما تعریف می‌کنیم.

ریکو یک سگ نژاد مخلوط بود که توسط یک پلیس انگلیسی به نام جیمز بریگز در سال ۲۰۱۷ از یک پناهگاه حیوانات در آلبانی خریداری شده بود. او یک سگ باهوش، وفادار و مهربان بود و خیلیزود با خانواده‌اش دوست شد. او همچنین یک سگ نجات‌دهنده ماهر بود و در عملیات نجات زلزله‌زدگان شرکت می‌کرد.

سگ شکارچی قهرمان

ریکو از نظر ژنتیکی، به گروه سگ‌های شکارچی تعلق داشت. این گروه شامل سگ‌هایی است که برای شکار و ردیابی حیوانات و طعمه‌ها طراحی شده‌اند. این سگ‌ها معمولاً دارای حس بویایی قوی، بدنی چابک و رفتاری مستقل هستند.

ریکو یک سگ مهربان و بازیگوش بود که دوست داشت با اسباب‌بازی‌ها، توپ‌ها و دیگر سگ‌ها بازی کند. او همچنین دوست داشت با خانواده‌اش برود و از طبیعت لذت ببرد. او یک سگ خوش‌بین و شاد بود که همیشه لبخند روی صورتش بود.

در سال ۲۰۱۹، آلبانی با یک زلزله‌ شدید به بزرگی ۶.۴ ریشتر لرزید و بیش از ۵۰ نفر کشته و هزاران نفر زخمی شدند. ریکو و خانواده‌اش در آن زمان در آلبانی بودند و به عنوان داوطلبان در عملیات نجات شرکت کردند. ریکو با استفاده از حس بویایی قوی‌اش، چندین نفر را از زیر آوار خارج کرد و جانشان را نجات داد.

مشاهده
دامپزشکان بررسی می‌کنند: وقتی ناخواسته به سگ‌ها استرس وارد می‌کنیم

اما در یکی از مأموریت‌ها، او از دست خانواده‌اش جدا شد و توسط یک گروه از سارقان حیوانات ربوده شد. این گروه قصد داشتند او را به یک گروه مبارزه‌ی سگ‌ها بفروشند و از او سوءاستفاده کنند. خانواده‌اش هم برای از دست دادن او بسیار ناراحت بودند و همه‌جا را به دنبال او گشتند، اما هیچ اثری از او پیدا نکردند. آن‌ها امیدشان را از پیدا کردن او از دست دادند و با اندوه به انگلستان بازگشتند.

دوران گم شدن ریکو

ریکو در طول یک سال، تحت شرایط سخت و وحشتناکی زندگی کرد. او مورد ضرب و شتم، آزار و اذیت قرار گرفت و مجبور شد با سگ‌های دیگر مبارزه کند. او هیچ دوستی نداشت و هیچ کسی از او مراقبت نمی‌کرد. او روحیه‌اش را از دست داده بود و انگار فقط به خاطر خانواده‌اش زنده مانده بود.

اما در سال ۲۰۲۰، یک مأمور از سازمان حفاظت از حیوانات، او را در یک خیابان پرت پیدا کرد و با توجه به مدالی که روی گردنش بود، با خانواده‌اش تماس گرفت. خانواده‌اش از شنیدن خبر بسیار خوشحال شدند و به سرعت به سمت ریکو رفتند. لحظه‌ی دیدار دوباره‌ی ریکو و خانواده‌اش بسیار عاطفی و دلخراش بود. ریکو از شادی به آغوش خانواده‌اش پرید و همه آنها را بوسید. خانواده‌اش هم او را محکم در آغوش گرفتند.

ریکو حالا دوباره با خانواده‌اش زندگی می‌کند و از آن‌ها جدا نمی‌شود. او همچنان یک سگ نجات‌دهنده است و در عملیات نجات دیگر حیوانات شرکت می‌کند. او یک سگ ملی و قهرمان است. ریکو همچنین یکی از ۱۰۰ سگ نجات‌دهنده است که توسط سازمان بین‌المللی امداد حیوانات (IFAW) در سال ۲۰۲۰ مورد تقدیر قرار گرفت. این سازمان هر ساله به سگ‌هایی که در عملیات نجات، محیط زیست، پزشکی و اجتماعی نقش داشته‌اند، جوایزی اهدا می‌کند.

مشاهده
لیست کامل میوه‌های مجاز و ممنوعه سگ‌ها

داستان‌های دیگر:

داستان شگفت‌انگیز هاچیکو؛ سگ وفادار ژاپنی

با پیرترین سگ زنده تاریخ آشنا شوید | جشن تولد ۳۱ سالگی «بوبی»

داستان شگفت‌‌انگیز سوانسی جک | سگ قهرمانی که جان ۲۷ نفر را نجات داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ذخیره پست
پسندیدن