جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

0

زمان بازی فرصت مناسبی برای ارتباط با سگ شماست. با انجام این بازی‌ها انرژی سگ آزاد می‌شود، چابک می‌ماند و از تعامل با انسان مورد علاقه‌اش (شما) لذت می‌برد. بازی کردن و انجام فعالیت‌های منظم با سگ‌تان به توسعه آمادگی جسمانی و ذهنی کمک می‌کند و حتی می‌تواند به سگ شما کمک کند تا با بالا رفتن سن، توانایی‌های شناختی خود را حفظ کند.

چرا باید با سگ خود بازی کنید؟

بازی به شما کمک میکند تا با سگ خود ارتباط بهتری برقرار کنید. زمان بازی به شما و سگتان کمک می‌کند تا از طریق کار گروهی و ارتباط، پیوند نزدیک‌تری ایجاد کنید. حتی بازی‌های بسیار ساده بیشتر از آن چیزی که بسیاری فکر می‌کنند، می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود.

بازی با سگ، مهار گاز گرفتن بیخطر را میآموزد. بسیاری از بازی‌ها شامل آموزش سگ شما می‌شوند که چگونه دهانش را دور اسباب‌بازی‌ها و دست‌های‌تان کنترل کند، حتی زمانی که هیجان‌زده است. سگ‌هایی که مهارت کنترل گاز گرفتن دارند و فشاری که به دندان‌هایشان وارد می‌کنند را می‌توانند کنترل کنند، سگ‌های بسیار ایمن‌تری هستند!

بازی با سگ کنترل هیجان را بهبود می بخشد. کنترل هیجان سگ هنر انتظار و پرسیدن خوب است که واقعا چیزی را می‌خواهد یا فقط بیش از حد هیجان زده است. بسیاری از سگ‌هایی که بیش از حد پارس می‌کنند، می‌پرند و..، می‌توانند از کارهای کنترل تکانه‌ بیشتری بهره ببرند. بسیاری از بازی‌ها مکان‌های مناسبی برای آموزش سگ شما هستند که مودب باشد، حتی زمانی که بسیار هیجان‌زده است!

بازی با سگ شما مهارت های آموزشی جدیدی را آموزش میدهد. برخی از بازی‌ها راهی عالی برای آموزش مهارت‌های جدید به سگ شما هستند. اگر سگ شما واقعا دوست دارد یک بازی خاص را انجام دهد، چرا از آن به عنوان پاداشی برای بهبود رفتار او یا آموزش یک مهارت کاملا جدید به او استفاده نمی‌کنید؟ بسیاری از بازی‌ها، به ویژه ورزش‌های رقابتی، برای موفقیت نیاز به آموزش مهارت‌های جدید به سگ شما دارند.

نکته اصلی این است که بازیها برای شما و سگتان بسیار مفید هستند. واقعا هیچ راهی بهتر از این وجود ندارد که همزمان با سگ خود ارتباط برقرار کنید، از آن لذت ببرید، و به او مهار گاز گرفتن و کنترل هیجان را آموزش دهید!

مشاهده
سگی که مادر 50 نوع حیوان بود!

بهترین بازی‌های مشترک سگ و انسان

در ادامه لیستی از بازی‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم که بتوانید چه در فضای داخل خانه یا چه در فضاهای بیرون از خانه، انجام دهید:

 1. قایم موشک

قایم موشک فقط مختص بچه‌ها نیست. سگ‌ها هم دوستش دارند. سگ شما برای بازی کردن به صورت تک به تک، به مهارت‌های اولیه اطاعت نیاز دارد. او باید بفهمد بیاید، بماند و بنشیند. سگ خود را به اتاق دیگری ببرید و به او بگویید بنشیند و بماند. می‌توانید در اتاق دیگری پنهان شوید. به خاطر داشته باشید که سگ‌ها حس بویایی فوق‌العاده قدرتمندی دارند. در انتخاب مکان‌های مخفی‌سازی خلاقیت به خرج دهید زیرا احتمال دارد که او خیلی سریع شما را پیدا کند.

اگر همچنان در حال انجام تمارین اطاعت روی سگ هستید، می‌توانید این بازی را ابتدا به صورت دو نفره با سگ انجام دهید. یک نفر با سگ می‌ماند و دستورات نشستن و ماندن را به سگ یادآوری می‌کند و شخص دیگر پنهان می‌شود.

 1. عبور از مسیر موانع

یک مسیر پر مانع به سگ شما اجازه می‌دهد در حین انجام تمرینات ورزشی و چابکی، اطاعت را نیز تمرین کند. شما می‌توانید با وسایل داخل منزل، یک مسیر پر مانع ایجاد کنید و از سگ خود بخواهید از مسیر عبور کند.

 1. گنج پنهان

این بازی از شما می‌خواهد که «گنج» سگ خود را پنهان کنید. گنج می‌تواند یک اسباب بازی مورد علاقه یا یک خوراکی باشد. اگر در داخل خانه بازی می‌کنید، گنج را زیر یک جعبه، پشت در یا جای دیگری که باعث می‌شود سگ شما برای یافتن آن تلاش کند، پنهان کنید.

می توانید از گنج پنهان برای کار بر روی مهارت‌های بویایی سگ خود نیز استفاده کنید. مستقیما به محل اختفا نروید. سعی کنید برای فهم ابتدایی بازی در ابتدا اشیا را در جاهای راحتی قرار دهید و بعد رفته رفته بازی را سخت و سخت‌تر کنید.

 1. مسابقه طناب کشی

سگ‌ها عاشق این بازی هستند. این بازی ساده و سرگرم‌کننده است و انرژی بالایی می‌سوزاند. تنها ابزار لازم برای این بازی یک طناب است. البته سعی کنید این بازی بین دو سگ اتفاق نیفتاد. چون ممکن است رقابت تنگاتنگ دو سگ با هم به درگیری بین آنها منجر شود. نکته جالب در باره این بازی این است که اگر به سگی اجازه دهید بارها و بارها در طناب کشی پیروز شود، از شما خوشش می‌آید!

 1. بازی کنترل هیجان

این بازی که توسط مربی مشهور سگ سوزان گرت طراحی شده بسیار محبوبیت است؛ این بازی به سگ شما آموزش می‌دهد که در مواقع هیجان برای غذا و دیگر موارد مورد علاقه، بتواند خود را کنترل کند.

مشاهده
چطور اضطراب جدایی در سگ‌ها را برطرف کنیم؟ | راهنمای کاربردی

با غذا در دست بسته خود شروع کنید. سگ شما دست شما را لیس می‌زند، حفاری می کند، ناله می‌کند و بقیه چیزها. به محض اینکه او عقب‌نشینی کرد، دست خود را باز کنید. اگر او دوباره به داخل دست شما شیرجه رفت، دوباره دست خود را ببندید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که بتوانید بین باز کردن دست و حرکت او 1 ثانیه استراحت کنید. سپس غذا را با دست دیگر خود بردارید و در دهان او بگذارید! این بازی به تدریج سخت‌تر می‌شود زیرا به سگ خود یاد می‌دهید که بنشیند و صبورانه منتظر چیزهای وسوسه انگیز باشد.

 1. پرتاب توپ

یکی از بازی‌های کلاسیک انسان و سگ، پرتاب توپ و آوردنش توسط سگ است. این بازی برای سگ‌ها بسیار سرگرم کننده است. فقط برای انجام این بازی در بیرون از فضای خانه باید محتاط باشید چون ممکن است توپ شما اتفاقی به خیابان برود و سگ شما را مجبور به انجام کاری خطرناک کند.

 1. یک بازی پازل با سگ خود انجام دهید

اسباب‌بازی‌های پازل سگ انواع مختلفی دارند. هدف این است که ذهن سگ خود را تحریک کنید. انبوهی از بازی‌های پازل وجود دارد که می‌توانید برای بازی با سگ خود خریداری کنید. بیشتر آنها شامل رفتارهایی است که برای سگ شما یک چالش مغزی ایجاد می کند. سطوح مختلفی از دشواری پازل وجود دارد. شروع با چیزی ساده ایده خوبی است. (مثل این است که شما با یک پازل 250 تکه شروع کنید تا مطمئن شوید که پازل را دوست دارید قبل از اینکه در یک مگا پازل 2000 تکه شیرجه بزنید).

 1. گل یا پوچ

این بازی یک روش عالی و ساده برای تقویت حس بویایی سگ شما است. از همان روش کلاسیک گل یا پوچ استفاده کنید با این تفاوت که جای گل یک تکه غذا قرار دهید و از سگ خود بخواهید یک مشت را انتخاب کند.

 1. بازی با حباب‌ها

حباب بازی یک بازی بی‌دردسر و ساده برای سگ‌ها است. دمیدن و ایجاد حباب‌ها برای تعقیب سگ شما در داخل خانه، آسان است و برای بسیاری از سگ‌ها این یکی از سرگرمی‌های مورد علاقه آنهاست!

مشاهده
رایج‌ترین دلایل بوی بد سگ و نحوه درمان آن

 1. بازی پیدا کردن غذا

این بازی فقط نیازمند چند ظرف خالی در دار مثل جعبه کفش است (البته تمیز شسته شده). 5 باکس آماده کنید و غذای سگ را در یکی از ظرف‌ها قرار دهید. سپس، سگ را بیاورید تا جایزه را استشمام کند! وقتی برای اولین بار این بازی را انجام می‌دهید، بهتر است سوراخ‌هایی در ظروف ایجاد کنید تا بوی غذاها راحت‌تر پخش شود. وقتی سگ شما در این بازی حرفه‌ای می‌شود، می‌توانید با افزودن ظروف بیشتر و پخش کردن آن‌ها در بخش‌های مختلف خانه، کار را سخت‌تر کنید.

 1. اسم بازی

طبق گفته انجمن دامپزشکی آمریکا، یک سگ متوسط می‌تواند تا 165 کلمه یاد بگیرد! به احتمال زیاد، سگ شما هنوز آنقدر کلمات را نمی‌داند. یک راه عالی برای آموزش کلمات جدید این است که اسباب‌بازی‌ها، افراد و فعالیت‌های مورد علاقه خود را اسم‌گذاری کنید.

احتمالاً راحت‌ترین کار نامگذاری یک اسباب‌بازی است. اگر سگ شما خرگوش عروسکی دارد که دوستش دارند، اسم آن را خرگوشک بگذارید و هر زمانی که سگتان با این اسباب‌بازی خاص بازی می‌کند، و همچنین زمانی که اسباب‌بازی را به سگ خود می‌دهید یا آن را می‌برید، اسم آن را بگویید. می‌توانید مهارت‌های سگ را با گذاشتن خرگوشک به‌علاوه دو اسباب‌بازی دیگر آزمایش کنید و به سگتان بگویید «خرگوشک را بگیر».

 1. فوتبال و پاسکاری!

بازی کردن یک نسخه سگ پسند از فوتبال غیرممکن است! یک توپ فوتبال بگیرید و به سگ خود بیاموزید که چگونه آن را با پوزه‌اش تکان دهد. وقتی به شما «پاس» می‌دهد یک پاداش برایش در نظر بگیرید. اگر سگ در پاس دادن مسلط شد، توپ را به سمت او دریبل کنید و ببینید که آیا او آن را از شما می‌دزدد یا خیر. قبل از اینکه متوجه شوید، سگ شما یک فوتبالیست خواهد بود و برخلاف انسان‌ها همیشه به شما پاس خواهد داد!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ذخیره پست
پسندیدن