جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

0

اگر زندگی به حدی به شما روی خوش نشان داده که صاحب یگ گربه بامزه و پشمالو باشید، حتما با گاز گرفتن‌های گربه آشنا شده‌اید. گربه‌های ما ممکن است بخواهند با ما بازی کنند و برای نشان دادن میزان صمیمیت‌شان سر شوخی را با ما باز کرده و کارهایی شبیه گاز گرفتن و چنگ انداختن انجام دهند. اما پشمالوها ممکن است در هنگام ترسیدن یا استرس داشتن هم گاز بگیرند یا چنگ بزنند.

باید این نکته را در نظر گرفت که گاز گرفتن گربه‌ها می‌تواند خطراتی برای انسان‌ها نیز به همراه داشته باشد و مشکلاتی را برای سلامتی ایجاد کند. گربه‌ها باکتری‌های زیادی را در دهان خود حمل می‌کنند که می‌توانند باعث ایجاد عفونت در زخم‌های نیش شوند. البته بگذارید خیال‌تان را همین ابتدا راحت کنیم؛ گربه‌های خانگی اغلب در برابر جدی‌ترین بیماری‌ها مانند هاری واکسینه می‌شوند و در اغلب موارد گاز گرفتن‌شان هیچ خطری برای انسان ایجاد نمی‌کند.

خطر گاز گرفتن گربه برای انسان‌ها

گربه‌های خیابانی معمولا واکسینه نمی‌شوند و می‌توانند ناقل چندین بیماری باشند. در واقع، میزان عفونت ناشی از گاز گرفتن گربه نسبتا بالاست. بر اساس یک بررسی تحقیقاتی در سال 2018 توسط AAP منتشر شد، گاز گرفتن گربه و انتقال عفونت بیشتر در کود