جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

1

سگ‌هایی که عاشق شنا هستند برای کار در آب پرورش داده شده‌اند و دارای ویژگی‌های فیزیکی خاص هستند که زندگی در مناطق ساحلی را برای‌شان بسیار آسان می‌کند. در ادامه 5 نژاد برتر سگ‌های آبی را به شما معرفی می‌کنیم.

ویژگی‌های سگ‌های مناسب مناطق ساحلی

بسیاری از سگ‌ها از گذراندن وقت در آب لذت می‌برند، اما برخی از نژادهای سگ به طور خاص برای شکار، کمک و کار در آب در کنار مردم پرورش داده شده‌اند. برترین نژادهای سگ آبی معمولا دارای این ویژگی ها هستند:

  • شناگران قوی و چابک
  • خزهای ضد آب برای گرم نگه داشتن آنها در حین شیرجه زدن در آب‌های سرد
  • پاهای شبکه‌ای

ماهرترین شناگران دنیای سگ‌ها

اگر عاشق گذراندن وقت در نزدیکی آب هستید و به فکر اضافه کردن یک سگ جدید به خانواده خود هستید، یک نژاد عاشق آب برای شما مناسب است. البته به خاطر داشته باشید که هر یک از این نژادهای سگ که به شما معرفی می‌کنیم به آموزش منظم، ورزش و فعالیت در خارج از آب نیز نیاز دارند.

  1. لابرادور رتریور | Labrador Retriever

یکی از محبوب‌ترین سگ ها در دنیا، لابرادور رتریور برای اولین بار به عنوان یک سگ شکار اردک توسعه و پرورش یافت. آنها پرندگان را پس از شلیک گلوله به صاحبنشان برمی‌گرداندند. این نژاد تا به امروز عشق به آب را حفظ کرده. لابرادورها دارای یک پوشش موی کوتاه متراکم، غریزه قوی بازیابی طبیعی و قدرت جذب آب هستند. این سگ‌ها فعال، بازیگوش و به طور طبیعی برون‌گرا هستند که همین آنها را به عنوان سگ‌های خانوادگی بسیار محبوب کرده است.

  1. نیوفاندلند | Newfoundland

این نژاد غول پیکر به طور خاص برای کار در آب های سرد کانادا توسعه و پرورش یافته است. شناگران طبیعی، نیوفاندلند پاهای نیمه تار دارند و برای کشیدن تورهای ماهیگیری از آب‌های سرد اقیانوس اطلس شمالی پرورش یافته‌اند. این سگ‌ها در طول تاریخ برای نجات در آب استفاده می‌شده‌اند. یک سگ کامل نژاد نیوفاندلند می‌تواند مردم و حتی قایق‌ها را از آب بیرون بکشد. این سگ قوی و بزرگ دارای پوششی ضخیم است که او را در آب های سرد گرم نگه می‌دارد. نیوفاندلند دارای پاهای قوی و خز متراکم است که همین این نژاد را برای شنا در آب های به گزینه‌ای ایده‌آب تبدیل می‌کند.

  1. نژاد چسپیک بی‌رتریور | Chesapeake Bay Retriever

نژاد سگ Chesapeake Bay Retriever که به عنوان یک سگ اردک برای کمک به شکارچیان پرورش داده شده است، دارای یک پوشش ضد آب روغنی برای سر خوردن راحت‌تر در آب و گرم نگه داشتن او است.

مشاهده
چرا سگ من به شدت نفس نفس می‌زند؟

پوشش روغنی منحصربفرد این سگ آب را به همان روشی که پرهای اردک انجام می‌دهند، دفع می‌کند. این سگ‌ها پنجه‌هایی قوی دارند و می‌توانند با قدرت در آب‌های سرد شنا کنند، در حالی که نیروی شکاری قوی هم دارند، که آنها را به سگ‌های شکاری محبوب تبدیل می‌کند.

  1. پودل استاندارد | Standard Poodle

اجازه ندهید ظاهر شیک این نژاد شما را گول بزند: پودل استاندارد به عنوان یک سگ آبی متولد و پرورش یافته است. پودل استاندارد که به عنوان یک سگ شکار اردک در آلمان توسعه و پرورش یافت، به عنوان شناگران قوی شناخته می‌شوند. پوف مو به این سگ‌ها دامنه حرکتی کامل می‌دهد و همچنین مفاصل و اندام‌های آنها را گرم نگه می‌دارد و محافظت می کند.

  1. نوا اسکوتیا | Nova Scotia Duck Tolling Retriever

این رتریور کوچک برای حرکت قدرتمند در آب ساخته شده است. Nova Scotia Duck Tolling Retrievers که شبیه به روباه است، بلد است اعتماد پرندگان را جلب کند و آنها را به میدان تیراندازی بکشاند. بعد از شلیک شکارچی به اردک‌ها، این رتریورهای چابک به داخل آب رفته و پرندگان را بیرون می‌آورند.

 این سگ‌ها شناگران قوی و پرانرژی هستند و به خاطر صداهای منحصربه‌فردشان که گاهی اوقات «فریاد تولر» نامیده می‌شود، شهرت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ذخیره پست
پسندیدن