جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

4

داستان امروز ما درباره یک گربه به نام تامی است که در آمریکا زندگی می‌کرد و یک مرد را از یک حمله‌ی قلبی نجات داد. تامی یک گربه‌ی نژاد تبی بود که به دلیل رنگ‌های زرد و مشکی‌اش، بسیار زیبا و جذاب بود. این نژاد از گربه‌ها در سال ۱۹۶۴ در انگلستان به وجود آمد و از تلفیق گربه‌های نژاد برمز و آبیشن ایجاد شد. این گربه‌ها معمولاً دارای رفتاری بازیگوش، مهربان و دوست‌داشتنی هستند.

داستان گربه قهرمان

تامی با یک مرد به نام گری روشیزن در شهر کلمبوس زندگی می‌کرد. گری روشیزن یک مرد 34 ساله بود که از بیماری استئوپروز و مینی‌استروک رنج می‌برد. او تلاش کرده بود تا تامی را آموزش دهد که در صورت بروز یک حادثه اورژانسی پزشکی، با استفاده از یک دکمه‌ شماره‌گیری سریع، به اورژانس زنگ بزند. گری این آموزش را با نشان دادن تصویر یک سگ پلیس به تامی و تشویق  تامی با خوراکی‌های گربه‌ای انجام می‌داد.

در یک شب زمستانی، گری روشیزن در خواب حمله‌ی قلبی داشت و نمی‌توانست حرکت کند یا فریاد بزند. اما تامی که در کنار او بود، وضعیت را فهمید و به سمت تلفن رفت. او با استفاده از پنجه‌هایش، دکمه‌ی شماره‌گیری سریع را فشار داد و به اورژانس زنگ زد. او با صدای بلند میو میو کرد و سعی کرد به مأموران اورژانس پیام بدهد. مأموران اورژانس از شنیدن صدای گربه متعجب شدند و فکر کردند که شاید یک کودک با تلفن بازی می‌کند. اما آن‌ها تصمیم گرفتند که برای اطمینان به آدرس مربوطه بروند.

مشاهده
همه اطلاعات مهم درباره حساسیت به گربه

وقتی آن‌ها به خانه‌ی گری روشیزن رسیدند، در را باز کردند و تامی را دیدند که با تلفن بازی می‌کرد. آن‌ها وارد خانه شدند و گری روشیزن را در تخت‌خوابش پیدا کردند. او در حالت بی‌هوشی بود و نیاز به کمک فوری داشت. آن‌ها او را به آمبولانس منتقل کردند و به بیمارستان بردند. پزشکان گفتند که اگر تامی نبود، گری روشیزن ممکن بود به کما برود یا بمیرد.

تامی؛ یکی از برندگان جایزه‌ی گربه‌ سال آمریکا

گری روشیزن با خوشبختی از این حادثه جان سالم به در برد و فقط چند روز در بیمارستان بستری شد. او پس از این حادثه تامی را در آغوش گرفت و برای همیشه از او سپاسگزار بود. گری روشیزن و تامی حالا با هم زندگی می‌کنند و از هم جدا نمی‌شوند. تامی حالا یک گربه ملی و مشهور است و بسیاری از رسانه‌ها و مردم او را میشناسند.

تامی برای این عمل قهرمانانه خود مورد تقدیر قرار گرفت. او یکی از برندگان جایزه‌ی گربه‌ی سال آمریکا شد که توسط سازمان حفاظت از گربه‌ها اهدا می‌شود. این جایزه به گربه‌هایی که در زمینه‌های مختلف مانند شجاعت، محبت، بازماندگی و اثرگذاری اجتماعی برجسته بوده‌اند، اعطا می‌شود.

همچنین تامی یکی از گربه‌هایی بود که در یک مقاله‌ی منتشر شده در مجله‌ی تایم معرفی شد. در این مقاله، عکس‌های تامی با گری روشیزن و تلفن نشان داده شد. همچنین، یک کتاب درباره زندگی و اعمال قهرمانانه‌ی تامی نوشته شد که در آن، گری روشیزن، مأموران اورژانس و مأموران حفاظت از حیوانات از او صحبت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ذخیره پست
پسندیدن