جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

1

اگر آلرژی به گربه دارید، ممکن است امید خود را برای داشتن یک گربه از دست داده باشید، اما رها کردن رویای داشتن گربه ممکن است ضروری نباشد. چون نژادهای گربه که ریزش مو ندارند ممکن است راه حل مشکل شما باشد.

ژاکی بنت، رئیس آموزش و توسعه استانداردهای نژاد انجمن گربه‌ها، توضیح می‌دهد: «دو نوع حساسیت به نژاد گربه وجود دارد: شوره و پروتئین. اگر به شوره حساسیت دارید، ممکن است بتوانید گربه‌ای داشته باشید که خز دو لایه نداشته باشد.» بنت توضیح می‌دهد که اکثر گربه‌ها خز دولایه دارند که شامل یک زیرپوشش پشمی و یک پوشش بیرونی از موهای درشت است اما برخی از نژادهای گربه‌های بدون ریزش مو مانند کورنیش رکس، دوون رکس یا اسفینکس این گونه نیستند اما اگر به پروتئینی که در بزاق گربه یافت می‌شود حساسیت دارید، پیدا کردن گربه‌ای که به آن حساسیت ندارید دشوار است.

اگر قصد دارید یک عضو پشمالو به خانواده خود اضافه کنید، بعد از درنظر گرفتن هزینه نگهداری از گربه، باید مطمئن شوید که به گربه حساسیت ندارید و بهترین نژاد گربه برای خانه و آپارتمان را انتخاب می‌کنید. پس بهتر است در ابتدا کمی با گربه زمان بگذرانید تا مطمئن شوید که آلرژی مشکلی ایجاد نمی‌کند.

کدام گربه نژاد گربه ریزش مو ندارد

چه آلرژی به موی گربه داشته باشید یا فقط می‌خواهید کمتر جاروبرقی بکشید و لباس‌های‌تان پر از پشم گربه شود، لیست ما از نژادهای گربه را که ریزش مو ندارند را بخوانید:

  1. نژاد بنگال

این نژاد شباهت زیادی به گربه سانان بزرگ خود به ویژه پلنگ دارد. آنها بسیار فعال و در بیشتر موارد بسیار خوش صدا هستند. گربه بنگال یکی از برترین نژادهای گربه بدون ریزش است.

  1. نژاد بمبئی

اگر به دنبال یک پلنگ خانگی هستید، نژاد گربه بمبئی بهترین انتخاب است! این نژاد بسیار شبیه پسر عموی کوچکتر خود است. بنت می‌گوید: «بمبی یک گربه صمیمی و انطباق‌پذیر با هرشرایطی و با شخصیتی دوست‌داشتنی است که با دیگر گربه‌ها، سگ‌ها و کودکان راحت کنار می‌آید.»

  1. نژاد آبی روسی

این گربه یک حیوان همدم و همراه است که هر کاری که بتواند برای جلب توجه شما انجام می‌دهد. آنها نژاد نسبتا آرام اما بسیار مهربان هستند و همانطور که دکتر بنت می‌گوید: «این نژاد گربه یک صندلی آرام و راحت در کنار شما پیدا می‌کند و با آرامش لم می‌دهد. اما اوقاتی که خوصبه‌اش سر می‌رود دوست دارد با شما بازی کند و قت بگذراند.»

  1. نژاد سیبری

این نژاد گربه خاص که گربه جنگلی سیبری نیز نامیده می‌شود، از همراهی کودکان، سگ‌ها و سایر حیوانات لذت می‌برد و همچنین با ما انسان‌ها هم ارتباط و تعامل خوبی برقرار می‌کند. اگرچه این نژاد گربه موهای بلند و زیبایی دارد اما اگر این نژاد را برای نگهداری به خانه ببرید، خیالتان از بابت ریزش مو آسوده خواهد بود.

  1. نژاد برمه‌ای

چشمان گشاد و طبیعت دوست داشتنی این نژاد قلب شما را تسخیر خواهد کرد. به گفته دکتر بنت، “شخصیت نژاد گربه برمه‌ای تقریباً شبیه سگ است. به دلیل ماهیت معصوم و قابل اعتماد آنها، آنها باید فقط گربه‌های داخل خانه باشند. چون احتمالا از درگیری با گربه‌های خیابانی آسیب‌های جدی خواهند دید.

  1. نژاد دوون رکس

دکتر بنت به دلیل گوش‌های کارتونی و «چشم‌های درشت و بداخلاق» از این نژاد به عنوان «گربه‌های فانتزی» یاد می‌کند. او خاطرنشان می‌کند که این گربه‌ نژادی سرگرم کننده با نگرش آرام و اجتماعی هستند که به ندرت در گربه‌های می‌بینیم. اگر شما خود را بیشتر یک دوست‌دار سگ می‌دانید، ممکن است این گربه برای شما مناسب باشد!

  1. نژاد کورنیش رکس

این گربه با خز و موی مجعد و گوش‌های بسیار بزرگش که بالای سر کوچکی قرار گرفته، یک گربه پرانرژی و خوش صدا است که دائماً به شما یادآوری می‌کند که او رئیس خانه است است. البته دکتر بنت درباره این گربه هشدار می‌دهد که آماده باشید تا به آنها توجه زیادی کنید، زیرا آنها نوجه زیاد را از شما مطالبه خواهند کرد.

  1. نژاد شورت‌هر کالرپوینت

دکتر بنت خاطرنشان می‌کند که این نژاد زیبای گربه عاشق بازی و دعوا با گربه‌های دیگر است اما در عین حال یک نژاد دوست‌داشتنی و مهربان، فداکار و وفادار به انسان‌ها است. این نژاد بر خلاف خیلی از نژادهای گربه نسبت به صاحبان خود شفقت وئ مهربانی بسیاری نشان می‌دهد و قدردان شرایط ایده‌آلی که در خانه برایش ساخته‌اید، خواهد بود.

  1. نژاد سیامی

این نژاد محبوب گربه بسیار دوستانه، خوش برخورد و بازیگوش است. آنها نیاز به عشق و توجه زیادی از سوی انسان‌های خود دارند و اگر به آنها توجه کافی نداشته باشید به شما اطلاع می‌دهند! به عنوان یکی از پر سر و صداترین نژادهای گربه، آنها همراهان دائمی شما خواهند بود!

  1. نژاد اسپینکس

اگر چه این نژاد ریزش مو ندارد اما ممکن است در بعضی مواقیت خزهایش شوره تولید کند. دکتر بنت می‌گوید که شخصیت «بازیگوش» و «شیطان» آن‌ها را در مرکز توجه قرار می‌دهد و اضافه می‌کند که «به نظر می‌رسد توجه انسان را برای همراهی ترجیح می‌دهند، اما از همراهی سگ‌ها و سایر نژادهای گربه نیز لذت می‌برند».

مشاهده
لیزر برای گربه خوب است یا بد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ذخیره پست
پسندیدن